Praca na umowę o dzieło a możliwość skorzystania z pożyczki

Obecnie pożyczki są ogólnodostępne i można z nich skorzystać w bardzo prosty sposób. Kuszą ograniczoną ilością formalności i możliwością otrzymania zastrzyku gotówki już w przeciągu 15 minut. Istotną kwestią jest to, czy pożyczka na umowę o dzieło jest w ogóle możliwa, czy jest przeznaczona dla osób, które mają stałą umowę o pracę – pyta o to wielu klientów firm pożyczkowych.

Umowa o dzieło

Wielu Polaków pracuje w ramach umowy o dzieło. Jest to umowa cywilnoprawna, która uważana jest za mniej pewną niż standardowe zatrudnienie o pracę, ponieważ nie gwarantuje pracownikowi tak dużej ilości przywilejów. Umowa o dzieło jest podstawą rozliczeń dla wykonawców wielu zawodów, którzy nie chcą wiązać się stałą umową lub wykonują tzw. wolne zawody. Jest to również wygodna forma pracy dla studentów, którym nie zależy na stałej umowie. Znaczącym problemem przy tego typu umowie są jej niestałe warunki zatrudnienia, które właściwie w każdej chwili mogą ulec zmianie. Obie strony mogą bardzo łatwo zerwać umowę bez okresu wypowiedzenia. Z tego powodu banki nie chcą udzielać pożyczek osobom zatrudnionym na tego typu umowę lub oferują jedynie niskie sumy, by nie narażać się na straty. Nieco inną politykę stosują firmy pożyczkowe, które są bardziej elastyczne.

Pożyczka na umowę o dzieło

Osoby pracujące w oparciu o umowę o dzieło wcale nie muszą rezygnować z pożyczki. O zastrzyk gotówki można wnioskować w licznych placówkach udzielających pożyczek, a także drogą online, co jest wygodne i komfortowe dla większości klientów, którzy nie muszą wychodzić z domu. Pożyczanie przez Internet jest coraz modniejsze, dlatego taka opcja już nikogo nie dziwi. Nawet banki powoli dostosowują swoją ofertę do osób zatrudnionych na umowę o dzieło. Banki często oferują rodzaj pożyczki w ramach przyznania karty kredytowej czy możliwości uzyskania debetu na prowadzonym rachunku. Gotówką zajmują się jednak firmy pożyczkowe, które oferują ograniczenie formalności i możliwość uzyskania pożyczki wynoszącej od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Dla osób pracujących w ramach umowy o dzieło oferowane są chwilówki, pożyczki ratalne czy pod zastaw, które różnią się między sobą warunkami i zasadami spłaty. Jest to spory plus, ponieważ wśród takiej oferty każdy może znaleźć coś dla siebie.

Na jakich zasadach można skorzystać z pożyczki?

Umowa o dzieło jest uznawana za mało stabilną, dlatego przy wnioskach o wyższe sumy pieniędzy banki czy placówki finansowe mogą wymagać pewnego zabezpieczenia. Banki często wymagają od potencjalnego kredytobiorcy, by dołączył do wniosku zaświadczenie od pracodawcy dotyczące tego, że kolejne umowy będą przedłużane. Czasem potrzebne są również zaświadczenia o zarobkach np. za okres kilku ostatnich miesięcy. Dzięki temu bank wie, czy klient będzie miał z czego spłacać pożyczkę. Ostateczna decyzja zależy jednak od sprawdzenia historii kredytowej, bowiem osoby figurujące na listach dłużników mogą mieć z tym spory problem. Dla firm udzielających pożyczek są to osoby niewiarygodne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *