Ferratum Bank – jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać pożyczkę w tej firmie?

Ferratum Bank zalicza się do grona najpopularniejszych firm pożyczkowych w Polsce. Firma chwali się, iż z jej oferty skorzystały już tysiące usatysfakcjonowanych klientów. W niniejszym artykule przedstawiamy pakiet najistotniejszych informacji odnośnie zasad udzielania pożyczek w tej firmie. Z tego artykułu można dowiedzieć się jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać pożyczkę w Ferratum Bank oraz na jakie kwoty pożyczek można liczyć. Oprócz tego, sprawdzamy, czy Ferratum Bank opinie pośród pożyczkobiorców ma pozytywne.

Ferratum Bank – najważniejsze atuty oferty pożyczkodawcy

Ferratum Bank to instytucja, która zajmuje się udzielaniem dwóch rodzajów pożyczek – zarówno pożyczek krótkoterminowych, tak zwanych chwilówek oraz pożyczek ratalnych. Chwilówki mogą opiewać na kwoty od 300 do 5000 złotych, zaś pożyczki ratalne od 1000 do 15000 złotych. Okres kredytowania wynosi w tej firmie od 15 dni do maksymalnie 48 miesięcy. Firma chwali się, że klienci mogą korzystać z darmowych pożyczek. Taka propozycja jest oczywiście skierowana wyłącznie do tych osób, które po raz pierwszy korzystają z usług tej popularnej firmy.  Ferratum Bank posiada rachunek bankowy w banku Santander. Oprócz tego, pożyczkodawca daje również możliwość ekspresowej wypłaty pożyczki dzięki platformie Trustly.

Jakie warunki trzeba spełnić, by móc wnioskować o uzyskanie pożyczki w Ferratum Bank?

Ferratum Bank prowadzi standardową politykę w zakresie wymogów stawianych potencjalnym pożyczkobiorcom. Każda osoba, która chciałaby uzyskać pożyczkę w Ferratum Bank, musi spełniać następujące warunki:

  • ukończony minimum 25. rok życia,
  • posiadanie polskiego obywatelstwa wraz z dowodem osobistym,
  • posiadanie statusu konsumenta – z pożyczki w Ferratum Bank mogą korzystać wyłącznie osoby fizyczne,
  • posiadanie stałego adresu zamieszkania lub zameldowania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej,
  • posiadanie regularnych dochodów, które pozwolą na spłatę pożyczki w terminie określonym w umowie,
  • brak zadłużeń odnotowanych w ogólnopolskich rejestrach dłużników,
  • brak aktywnych zobowiązań finansowych w Ferratum Bank,
  • posiadanie rachunku bankowego z dostępem do usługi bankowości elektronicznej,
  • posiadanie telefonu komórkowego.

Jak widać, warunki stawiane klientom Ferratum Bank nie są trudne do spełnienia. Jedynym mankamentem oferty tego pożyczkodawcy jest fakt dość wysokiego progu wiekowego – konieczne jest ukończenie 25. roku życia, co sprawia, że z oferty Ferratum Bank nie może skorzystać zdecydowana większość studentów.

Które bazy dłużników sprawdza Ferratum Bank?

Prawie każda firma pożyczkowa sprawdza bazy dłużników. Nie inaczej jest w przypadku firmy Ferratum Bank. Parabank sprawdza klientów w bazach dłużników takich jak KBIG, KRD, ERIF, BIG Info Monitor oraz Credit Check. Jeśli posiadamy zadłużenie odnotowane w którejkolwiek z wyżej wymienionych baz dłużników, możemy mieć trudności z wnioskowaniem o uzyskanie pożyczki w tej firmie.

Ferratum Bank opinie

Ferratum Bank opinie ma z reguły pozytywne. Wielu klientów podkreśla, iż oferta tej firmy jest bardzo elastyczna. Więcej opinii na temat Ferratum Bank można znaleźć pod adresem https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczka-ferratum-bank-opinie/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *