Najprostszy sposób na szybką gotówkę – pożyczki na dowód

Czy to możliwe, że składając wniosek o pożyczkę, pieniądze dostaje się tego samego dnia? Kiedyś byłoby to do pomyślenia; cała procedura zajęłaby mnóstwo czasu, nie mówiąc o całej zebranej dokumentacji. Dzisiaj wystarczy telefon, mail lub internetowe złożenie wniosku, a konto bankowe w kilkadziesiąt minut zasila dodatkowa gotówka.

Pożyczki na dowód fenomenem rynku

Oświadczenie o zarobkach, zaświadczenie z pracy o zatrudnieniu, rachunki z ostatnich trzech miesięcy potwierdzające płynność finansową, skany i kopie dokumentów potwierdzających tożsamość, dziesięć kartek wniosku o kredyt… Każdy, kto chciał pożyczyć od banku pieniądze, doskonale zna ten scenariusz. Nic dziwnego, że kiedy na rynku pojawiły się tanie pożyczki na dowód, które wymagały jedynie przedstawienia właśnie dowodu osobistego, mnóstwo ludzi od razu zaczęło z nich korzystać. Plusów i pozytywów było i jest bardzo wiele, od łatwości z uzyskaniu pieniędzy, po korzystne warunki ich spłaty. Pożyczki gotówkowe brane na dowód osobisty szybko stały się fenomenem rynku finansowego, który trwa do dzisiaj.

Zagrożenia i niebezpieczeństwa

Jak każdy produkt finansowo-pożyczkowy wiąże się jednak zawsze z pewnym ryzykiem. I to nie tylko oczywistym, jak możliwość wpadnięcia w długi, jeśli przestanie się regularnie spłacać pożyczki na dowód. Sporym zagrożeniem jest też opcja wzięcia takiego zobowiązania na cudze dane: znaleziony lub skradziony dowód łatwo wykorzystać w punktach firm pożyczkowych. Na szczęście można się przed tym łatwo bronić. Przede wszystkim należy od razu zastrzec w banku stratę dokumentów i zgłosić to na policji. Dzięki temu wszelkie umowy zawarte na skradzione dane będą prawnie nieważne. Dodatkowo same firmy wychodzą naprzeciw takim problemom, wprowadzając szereg zabezpieczeń. To między innymi niskie kwoty pożyczki dla pierwszych klientów, podwójna weryfikacja dodatkowym dokumentem lub rachunkiem na te same dane oraz weryfikacja telefoniczna. Dzięki temu ryzyko padnięcia ofiarą takiego oszustwa znacznie maleje, a pożyczki są jednym z najbezpieczniejszych produktów finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *