Pożyczki bez konta

Pożyczki internetowe biją wszelkie rekordy popularności. W praktyce zastąpiły banki, które odwróciły się swego czasu od klientów. Sposób wyliczania zdolności kredytowej przez banki stał się mocno konfliktowym tematem – poprzeczka została zawieszona dużo wyżej, przez co mniej zamożni klienci zostali na bankowym lodzie. Masowa ucieczka niezadowolonych klientów do internetu pozwoliła na rozwój jak najbardziej przyjaznych produktów finansowych oferowanych przez parabanki. Idąc za powiedzeniem, że „potrzeba jest matką wynalazków”, niektóre instytucje pozabankowe otworzyły wrota dla klientów, którzy nie posiadają indywidualnego rachunku bankowego lub nie chcą otrzymywać pieniędzy na swoje konto.

Podstawowe wymagania dla pożyczkobiorców 

Wnioskodawcy muszą wykazać się obywatelstwem polskim. Kraj zamieszkania to także Polska. Potencjalny klient musi dysponować własnym numerem telefonu komórkowego, co zapewnia parabankom możliwość kontaktu w razie potrzeby. Różnie bywa z kryterium wieku, nie zawsze 18 lat jest podstawą do ubiegania się o pożyczkę online. Osoby, które chcą otrzymywać pożyczki bez konta, muszą to zaznaczyć już na etapie wypełniania wniosku. Wówczas nie ma typowej procedury weryfikacyjnej za pomocą rachunku bankowego (chyba, że tak stanowi regulamin firmy). Procedurę weryfikacji przeprowadza kurier, który sprawdza zgodność danych w umowie z danymi w dowodzie osobistym. Kurier przekazuje również czek GIRO, z którym należy udać się na pocztę. Realizacja czeku nie jest bezpłatna. Zasadą jest, że pożyczkę trzeba spłacać w okienku pocztowym.

O zaletach pożyczki bez konta

Odbiór pożyczki za pomocą czeku co prawda powoduje opóźnienie w otrzymaniu pieniędzy, ale klienci już wiedzą, że wniosek trzeba po prostu złożyć kilka dni wcześniej przed planowanym wydatkiem. Ta opcja nie wymusza na klientach współpracy z bankiem – nie każdy przecież chce posiadać rachunek osobisty, niektórzy nadal preferują rozliczanie się w gotówce, ponieważ uważają że jest to dla nich najbezpieczniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *