Pożyczki online vs pożyczki stacjonarne

Pieniądze są potrzebne cały czas. Prawdą jest, że w okresie świątecznym pożyczki są znacznie częściej wykorzystywane do załatania dziury w budżecie rodzinnym. Jednak poza tym okresem ludzie wymyślą sobie powody, dla których warto dostać dodatkowe pieniądze. Jeśli już chce ktoś skusić się na dodatkowe pieniądze to lepiej wykorzystać pożyczki online czy pożyczki stacjonarne.

Zalety brania pożyczki online

1. Nie trzeba marnować czasu na dojazdy, a także stanie w kolejce.

2. Firmy pożyczkowe są czynne zazwyczaj w godzinach od 10 do 18. Złożenie wniosku przez internet uelastycznia ten okres i bardzo często można to zrobić od 7 do 23, więc nie jest się tak zależnym od godzin otwarcia pożyczkodawcy.

3. Pożyczki online posiadają znacznie większe ilości promocji, a w punktach stacjonarnych jest to mocno ograniczone.

4. Pożyczki internetowe cechują się również bardzo szybką wypłatą pieniędzy. Zazwyczaj jest to okres do 15 min po pozytywnej decyzji wydanej przez pożyczkodawcę.

Zalety brania pożyczki stacjonarnie

1. Można porozmawiać z obsługą klienta twarzą w twarz. Dzięki temu można zauważyć ich mimikę, a także ruchy, które są wykonywane. W przypadku spornych kwestii można je od razu wyjaśnić.

2. Ludzie są zdecydowanie bardziej ufni instytucjom, które mają swoje siedziby stacjonarne.

3. Wiele osób nie zna się na internecie i woli wybrać się po pożyczkę do placówki.

Co jest częściej wybierane

Zdecydowaną grupą osób, która korzysta z pożyczek internetowych są osoby młode, które dobrze znają się na komputerze i nie boją się firm, które nie mają siedzib stacjonarnych. Z drugiej strony występują osoby starsze, które mają pewne obawy przed załatwianiem wszystkiego przez monitor i zdecydowanie wolą wybrać się do punktu i porozmawiać twarzą w twarz z obsługą klienta.

Podsumowując, pieniądze są potrzebne cały czas. Co drugi Polak jest zadłużony i z tego powodu powstaje coraz więcej firm pożyczkowych. Oferują one do wyboru pożyczki online, a także pożyczki stacjonarne. Każdy z tych rodzai ma swoje plusy i minusy. To, co wybierze klient jest sprawą indywidualną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *