Pożyczki przez internet na konto: najważniejsze informacje dla klientów

W realiach współczesnego sektora pożyczkowego obecność takich rozwiązań, jak szybka pożyczka przez internet na konto już absolutnie nikogo nie dziwią. Dzisiejsze instytucje pożyczkowe pod względem wykorzystywania nowoczesnych technologii oraz dostępności swojej oferty w sposób zdecydowany wygrywają z bankami. Te ostatnie co prawda również próbują wprowadzać do swoich ofert takie opcje, jak dostępna na oświadczenie gotówkowa pożyczka przez internet na konto, jednak jak na razie tego rodzaju rozwiązania widnieją jedynie w ofercie kilku wybranych instytucji bankowych. Na dodatek, w praktyce bardzo często okazuje się, że uzyskanie kredytu gotówkowego online na oświadczenie wcale nie jest tak łatwe i szybkie, jak sugerują to slogany reklamowe banków.

Jednocześnie warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że pomimo iż instytucje pożyczkowe dokładają wszelkich starań, aby uczynić prezentowaną klientom ofertę jak najbardziej przystępną, to jednak w żadnym wypadku nie oznacza to, że podmioty te rezygnują na przykład z procesu weryfikacji zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy. Po prostu, ze względu na wykorzystanie określonych narzędzi, proces ten przebiega co do zasady znacznie szybciej i sprawniej, niz ma to miejsce chociażby w odniesieniu do przywoływanych już banków.

Co więc przede wszystkim warto wiedzieć na temat specyfiki oraz sposobu działania takich produktów, jak pozabankowa pożyczka przez internet na konto? Czy istnieją sytuacje, w których klient może na przykład spotkać się z odmowną decyzją w sprawie jego wniosku pożyczkowego? Postarajmy się udzielić odpowiedzi na powyższe pytania.

Pozabankowa pożyczka przez internet na konto: co klient powinien o niej wiedzieć?

Przede wszystkim, jak już wspominano powyżej oferta chwilówek oraz pożyczek ratalnych dostępnych online zawsze będzie zakładać zarówno proces weryfikacji zdolności kredytowej potencjalnego klienta, jak też sprawdzenie danych pożyczkobiorcy w określonych bazach. Oznacza to, że aby oferowana przez danego pożyczkodawcę pozyczka przez internet na konto również będziemy musieli dysponować chociażby odpowiednio wysoką zdolnością kredytową. Czy oznacza to jednak, że pożyczkodawca będzie żądał od nas przedstawiania dokumentacji takiej, jak na przykład zaświadczenie o dochodach czy chociaż wyciąg z konta bankowego. W przeważającej większości wypadków: nie. Weryfikacja naszej sytuacji finansowej przeważnie będzie odbywać się poprzez skorzystanie z aplikacji w rodzaju Kontomatik lub Instantor, które automatycznie pobierają historię rachunku bankowego za ostatnie miesiące.

Oczywiście, instytucja pożyczkowa sprawdzi również naszą historię kredytową w określonych bazach. Przed złożeniem wniosku warto więc zapoznać się z informacjami na temat tego, jakie konkretnie bazy dłużników są sprawdzane przez danego pożyczkodawcę.

Pożyczka przez internet na konto przy RRSO 0%

Co oczywiste, jednym z najbardziej popularnych rozwiązań dostępnych w ofercie wielu dzisiejszych firm pożyczkowych są popularne „darmowe chwilówki”. Warto jednak pamiętać, że darmowa pożyczka przez internet na konto zawsze i bez wyjątku będzie stanowić ofertę promocyjną danego pożyczkodawcy. Przed zaciągnięciem pożyczki należy więc zapoznać się nie tylko z umową pożyczkową, lecz koniecznie także z regulaminem promocji.

Oprócz tego należy mieć świadomość faktu, że do RRSO wliczane są jedynie podstawowe koszty pożyczki. Oznacza to po prostu, że na przykład w sytuacji przedłużenia umowy o pożyczkę(o ile dana firma oferuje taką opcję) również będziemy musieli uiścić odpowiednią prowizję, ponieważ koszt ten nie stanowi części bazowych kosztów pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *