Rozłożony czas spłaty zobowiązania, czyli pożyczki długoterminowe

Reklamowane już prawie wszędzie usługi pożyczkowe zwykle mają jedną cechę wspólną. Termin spłaty zobowiązania jest wyliczony na maksymalnie rok, a najczęściej na zaledwie miesiąc i dwa. Dla osób, które szukają alternatywy z możliwością dłuższego spłacania długu, są pożyczki długoterminowe. To typ zobowiązania, który cieszy się niegasnącym zainteresowaniem zwłaszcza wśród grupy starszych pożyczkobiorców.

Rozłożone koszta pożyczki długoterminowej

W powszechnej świadomości gotówkowe czy konsumpcyjne pożyczki kojarzą się z dużymi prowizjami, ogromnym oprocentowaniem oraz RRSO, które niebezpiecznie zbliża się do granicy absurdu. Dzięki unormowaniu sytuacji prawnej pożyczek udało się zahamować przynajmniej ten ostatni czynnik i obecnie roczna rzeczywista stopa oprocentowania otrzymuje się na kontrolowanym poziomie. Nadal jednak koszty pożyczek chwilówek, a więc udzielanych na okres zwykle 1-3 miesięcy, nie należą do najmniejszych. W opozycji do nich stoją pożyczki długoterminowe, które pozwalają na stabilniejsze i bardziej komfortowe rozłożenie swoich kosztów. Przy kwocie zobowiązania 3000 złotych comiesięczna rata może wynosić na przykład 250 zł a nie ponad 1000. 750 złotych zostaje w kieszeni pożyczkobiorcy i nie nadwyręża jego budżetu.

Pożyczka na kilka lat

Jak wskazuje sama nazwa, zobowiązania pożyczkowe o charakterze długoterminowym są ustalane na dłuższy okres, najczęściej co najmniej rok. W zależności od oferty maksymalny czas spłaty może wynosić nawet do 60 miesięcy, chociaż raczej polskim standardem jest granica spłaty ustalone na okres trzyletni. To czas najbardziej optymalny, w którym dłużnik musi spłacić całkowicie swoje zobowiązanie wraz z odsetkami. Zawsze ma też możliwość całościowej spłaty pożyczki już wcześniej, zapłaty kilku rat z góry a niekiedy nawet zamrożenia długu na miesiąc lub dwa, jeśli jego sytuacja finansowa będzie tego wymagała. Aby mieć pewność, że wysokość rat nie obciąży budżetu i pozwoli na normalne funkcjonowanie, warto na etapie podpisywania umowy negocjować warunki dotyczące spłaty. Większość firm oferujących taką usługę, z którą bliżej można się zapoznać tutaj https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-dlugoterminowe/ nie robi w tym zakresie żadnych problemów.

Żadnych ulg dla pożyczkobiorców

Tym, co najbardziej różni długoterminowe zobowiązania od chwilówek, jest brak ulg związanych ze wcześniejszą spłatą. W przypadku chwilówek jeśli dłużnik spłaci wszystko w terminie, nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów (np. marży, prowizji) oprócz samego oprocentowania. Długoterminowe pożyczki takiej opcji nie przewidują i klient opłaca wszystkie składniki ratalne (ratę za pożyczkę, odsetki, prowizję, opłatę przygotowawczą, często też dodatkowe ubezpieczenie). Nawet regularność spłat oraz oddanie długu przed terminem nie zmienia jego sytuacji. Dlatego długoterminowe oferty, chociaż elastyczne finansowo, nie są opcją dla osób, które na pożyczkach szukają… oszczędności. To rozwiązanie dla klientów szukających swobody w spłacie swojej pożyczki bez konieczności martwienia się o zbliżający się termin i wyciąganie co miesiąc kilkuset złotych na opłacenie kolejnych rat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *