Szybka gotówka w banku czy firmie pożyczkowej?

Na czym polega pożyczka bez dokumentów?

Czym jest pożyczka na oświadczenie? Zapewne bardzo korzystnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują szybkiego przypływu gotówki. Oferowana przez instytucje finansowe, które nie są obligatoryjnie związane przez prawo bankowe, do stosowania ścisłych reguł. Mogą one proponować swoim klientom bardziej elastyczne warunki przyznawania pożyczek, niż banki. Nie znaczy to, że nie interesuje ich zdolność kredytowa klientów. Sprawdzają ją bazując na oświadczeniu i wniosku pożyczkobiorcy. Analizują dane, które klienci sami wpisują. Oszacowują bez dokumentów, czy pożyczkobiorca ma możliwość do uregulowania zobowiązania finansowego w określonym terminie.

Kto najchętniej korzysta z pożyczek bez sprawdzania zdolności kredytowej?

Szybkiej gotówki może potrzebować każdy. Najczęściej z takich rozwiązań korzystają osoby, które nie mogą pochwalić się pozytywną historią kredytową w przeszłości. Ale nie jest to reguła. Instytucje pozabankowe są dostępne dla wszystkich. Pożyczka na oświadczenie cechuje się dużą dostępnością oraz minimalnymi wymaganiami i procedurami. Wystarczy złożyć wniosek w którym wpisujemy swoje podstawowe dane oraz dochody. Aby uzyskać gotówkę będziemy poddani weryfikacji. Tak stanowi ustawa o kredycie konsumenckim, według której wymagane jest sprawdzanie zdolności kredytowej pożyczkobiorcy przed udzieleniem mu kredytu lub pożyczki. Nie jest to jednak skrupulatna diagnoza jak w przypadku banków.

Czy banki udzielają pożyczek bez dokumentów?

Banki choćby chciały nie mogą omijać pewnych przepisów i wynikających z nich procedur. Prawo bankowe nie pozwala na pożyczanie pieniędzy bez odpowiednich dokumentów. Pomimo chęci i reklam bankowych ogłaszających pożyczki bez zbędnych formalności, instytucje te muszą dokonywać analizy wiarygodności klientów i i zdolności kredytowej na podstawie dostępnych środków. Korzystają z BIK i innych źródeł informacji. Takim obostrzeniom nie podlegają firmy pożyczkowe. W nich łatwiej uzyskać potrzebną kwotę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *