Tanie pożyczki pozabankowe, czy warto z nich skorzystać?

W ostatnim czasie coraz bardziej modne stają się tanie pożyczki pozabankowe, których ofert możemy bardzo dużo znaleźć na rynku. Wielu konsumentów decyduje się na skorzystanie z chwilówek, ze względu na to, że są to pożyczki łatwo dostępne i czasami dość opłacalne. Czy warto skorzystać z tego typu pożyczek i jak dokładnie wygląda ubieganie się o taką pożyczkę? Przeczytaj.

Czym charakteryzują się tanie pożyczki pozabankowe?

Chwilówki charakteryzują się tym, że daną kwotę pożyczki pożyczasz z reguły na okres od 15 do maksymalnie 60 dni. Najczęściej firmy pozabankowe oferują nam zaciągnięcie pożyczki w wysokości od 100 do około 6000 tysięcy złotych, zależnie od danej instytucji, w której składasz wniosek. Tanie pożyczki pozabankowe są dobrym wyborem zwłaszcza dla tych klientów, którym z różnych przyczyn udzielenia pożyczki odmówił bank. Jest to także dobra oferta dla nowych klientów, bardzo często bowiem firmy pożyczkowe oferują swoim klientom pierwszą pożyczkę za darmo, co oznacza, że płacisz dokładnie tyle, ile pożyczyłeś.

Jakie wymagania należy spełnić, aby móc wnioskować o tanią pożyczkę pozabankową?

Większość firm pożyczkowych stawia podobne wymagania swoim klientom. Z reguły istotne jest, abyś był obywatelem Polski i posiadał aktualne miejsce zamieszkania. Ważne jest także, abyś był pełnoletni i posiadał pełną zdolność do czynności prawnych. Ponadto podczas wnioskowania o pożyczkę możesz zostać zapytany o swoje źródła dochodów, a niektóre firmy pozabankowe poproszą Cię o przygotowanie zaświadczenia o zarobkach, jednak nie zawsze jest to konieczne. Co więcej, aby móc złożyć wniosek o pożyczkę, musisz posiadać aktualny numer telefonu komórkowego, który posłuży do kontaktu z pracodawcą oraz numer konta bankowego, na który zostaną przekazane pożyczone pieniądze. W trakcie wypełniania wniosku zostaniesz także poproszony o podanie podstawowych danych osobowych, takich jak imię i nazwisko, numer i seria dowodu osobistego, adres zamieszkania oraz numer pesel. Są to dane niezbędne do ubiegania się o pożyczkę.

Czy pożyczkę pozabankową mogą dostać osoby zadłużone?

Wiele firm pozabankowych oferuje swoje usługi także osobom zadłużonym, które mają już zaciągnięte inne zobowiązania finansowe. Pożyczka może zostać udzielona także osobie, która ma zajęcie komornicze. Większość firm sprawdza zdolność kredytową swoich klientów, jednak nie każda weryfikuje klienta w bazach dłużnika takich jak BIK lub KRD. Warto więc zapoznać się z ofertą różnych firm pozabankowych.

Proces wnioskowania o pożyczkę z reguły jest bardzo prosty i intuicyjny, zazwyczaj odbywa się głównie za pośrednictwem internetu oraz przy pomocy telefonu komórkowego, niektóre firmy pożyczkowe bowiem kontaktują się z klientem, aby potwierdzić wcześniej uzyskane informacje. Większość firm pożyczkowych gwarantuje szybkie zweryfikowanie wniosku i z reguły w ciągu około 15 minut do maksymalnie 24 godzin otrzymujesz decyzję odnośnie przyznania Ci pożyczki. Pieniądze zostają przelane na Twoje konto bankowe jeszcze tego samego dnia. Jeżeli chciałbyś skorzystać z oferty tanich pożyczek pozabankowych, wejdź na https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-na-dowod ,gdzie znajdziesz szeroką listę ofert pożyczkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *