Zalety i wady pożyczki bez BIG

Problemy finansowe potrafią skutecznie utrudnić życie, negatywnie wpływając zarówno na stan domowego budżetu, jak i na samoocenę. Najważniejsze jest, aby zmobilizować się do działania i postarać się zażegnać je możliwie jak najszybciej, bowiem czas odgrywa w tym przypadku ogromną rolę. Najprościej jest zwrócić się po pomoc do rodziny lub przyjaciół, jednak nie każdy ma taką możliwość. Popularnym rozwiązaniem są pożyczki udzielane przez banki i instytucje pozabankowe. Aby nawiązać z nimi współpracę, należy spełnić szereg wymagań, a wiarygodność konsumenta jest oceniana głównie na podstawie dotychczasowej historii kredytowej. Co mogą zrobić osoby, którym w przeszłości powinęła się noga? Dla nich doskonałą opcją będą pożyczki bez BIG.

Pożyczka bez big  dla osób w trudnej sytuacji

Zanim firma pożyczkowa nawiąże współpracę z potencjalnym klientem, dokonuje jego weryfikacji. Nie jest ona tak szczegółowa i rygorystyczna, jak w przypadku banków, ale również uwzględnia źródła posiadanych dochodów, ilość innych zobowiązań oraz to, czy te zaciągnięte w przeszłości zostały spłacone w terminie. Czynią to przy pomocy wglądu do baz i rejestrów dłużników. Jednym z nich jest BIG – Biuro Informacji Gospodarczej Infomonitor. Pod tą nazwą kryje się instytucja specjalizująca się w gromadzeniu, przechowywaniu i udostępnianiu danych na temat niespłaconych na czas zobowiązań. Informacje dotyczą zarówno przedsiębiorstw, jak i osób fizycznych.

Do tego rejestru trafiają klienci, którzy:

  • posiadają zadłużenie w wysokości 200 zł i większe
  • zwlekali z dokonaniem spłaty dłużej niż 60 dni
  • zostali powiadomieni o zamiarze dokonania wpisu w BIG 30 dni wcześniej

Co mają zrobić konsumenci, którzy znaleźli się w tym niekorzystnym położeniu? Powinni poszukać pożyczki bez BIG.

Czy pożyczki bez BIG to rzeczywiście dobry pomysł?

Wbrew pozorom, coraz więcej firm pożyczkowych decyduje się na podjęcie ryzyka, jakim jest udzielanie pożyczek klientom bez weryfikowania ich historii finansowej w rejestrach i bazach dłużników. Jest to niezwykle korzystne dla osób, które znajdują się w trudnej sytuacji i potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki. Takie produkty posiadają w swojej ofercie nawet najpopularniejsze przedsiębiorstwa na rynku, a proces ubiegania się o otrzymanie pieniędzy nie różni się niemal niczym od wnioskowania o standardową pożyczkę. Należy spełnić podstawowe wymagania dotyczące wieku, posiadania meldunku i konta bankowego, wypełnić stosowny formularz, uzupełnić wymagane informacje i czekać na decyzję.

Pożyczki bez BIG posiadają również swoje wady, o których należy pamiętać. Ich oprocentowanie jest podwyższone, gdyż stanowi swego rodzaju zabezpieczenie dla pożyczkodawcy na wypadek trudności z wyegzekwowaniem spłaty zobowiązania. W ten sposób nie pożycza się również wysokich kwot. Dodatkowo warto dokonać samodzielnej i obiektywnej oceny własnej sytuacji materialnej. Pożyczka będzie dla nas pomocna wyłącznie wtedy, gdy będziemy w stanie spłacić ją na czas tak, by nie popaść w ryzykowny ciąg zadłużeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *